Transylvánie

Botanická malba 
Master Class
Objevování krásy transylvánských květnatých luk

                                            botanický 5denní masterclass                                                31. května - 6. června, 2021


Před několika lety jsem navštívila transylvánské pohoří Fagaraš a tamní příroda mi učarovala. Moc ráda jsem proto přijala pozvání  pana Jamese de Candole sdílet své zkušenosti v malbě rostlin v malebné vesničce Copsa Mare v Transylvánii. Květnaté louky jsou zde velmi pestré a rozmanité. 


V rámci tohoto kurzu se vydáme do krásné transylvánské krajiny a naučíme se, jak pozorovat, zobrazit a zachytit krásu místních rostlin. S pomocí botanika se seznámíme s různými rostlinnými druhy, vybereme si rostlinu, která nás osloví a s ní budeme dále pracovat v ateliéru. Naučíte se různé techniky akvarelové malby rostlin a dozvíte se mnoho tipů, jak zkombinovat estetickou i vědeckou stránku rostlin. Ukážeme si také, jak si založit a vést skicák, nepostradatelnou výbavu každého botanického umělce :). Bude to relaxační čas v krásném romantickém prostředí, malování budeme střídat s procházkami v přírodě. Kurz je určen pro všechny, kdo se chtějí naučit nebo zdokonalit v malování rostlin.   


UBYTOVÁNÍ

Ubytováni budeme přímo v domě manželů Candelových, kteří bydlí v bývalé radnici v Copsa Mare. Jedná se o původní stavbu z roku 1890, kterou restaurovali v rodinný dům. Každému bude k dispozici samostatný pokoj. 

ATELIÉR "POD"

"Pod" je prostorný ateliér s velkými okny orientovanými na sever. Leží přímo na pozemku manželů Candelových. Každý student bude mít svůj pracovní stůl. Malý počet studentů zajišťuje individuální přístup.  

TERMÍNY

31. 5. Příjezd - letecky na letiště Sibiu, odtud zajištěn odvoz do Copsa Mare 

1. - 5. 6. Výuka - intenzivní malování  kombinováno s relaxací 

6. 6. Odjezd - zajištěn odvoz na letiště Sibiu

Transylvánské Florilegium

Rachel & James de Candole vlastní jeden ze 150 výtisků Transylvánského Florilegia (souboru více než 100 ilustrací místních rostlin ztvárněných 35 botanickými umělci). O vytvoření tohoto Florilegia se zasloužil Princ Charles, který je velkým zastáncem a podporovatelem zachování tamní krásné přírody.  Umělci vytvářeli své ilustrace ve spolupráci s botanikem Johnem Akeroydem, který je také autorem textu u jednotlivých rostlin. Florilegium bude k dispozici ke studiu během našeho pobytu. 

Cena - 1 600 euro - zahrnuje

  • Odvoz z letiště Sibiu do Copsa Mare a zpět
  • Dobré jídlo a pití (lokální čerstvé potraviny a víno)
  • 5denní výuka
  • Botanický průvodce
  • Ubytování ve vlastním pokoji (6 nocí)

Není zahrnuto

  • Mezinárodní lety
  • Výtvarné potřeby
  • Cestovní/Zdravotní pojištění

Přihlášení do kurzu a další informace: james.decandole@outlook.com