.

Malování mě provází od dětství. Vždy pro mě bylo především zálibou, radostí, způsobem relaxace a formou sdílení mých prožitků. Intenzivně se mu věnuji několik posledních let, stalo se mou hlavní profesí. 


Od mala trávím hodně času procházkami přírodou, která je pro mě neustálou inspirací. Ráda pozoruji rostliny, detaily jejich květů, listů, stále nacházím a učím se něco nového. 

Rostlinám jsem se věnovala i během studijních let, vystudovala jsem přírodní vědy a zahradní a krajinnou architekturu. Získala jsem tak poznatky o anatomii a fyziologii rostlin, a také o estetických kvalitách a životních podmínkách  různých rostlinných kultivarů.

Jako zahradní architektka jsem se během studijní stáže v Holandsku a následných pracovních zkušenostech v Anglii dostala k řadě zajímavých projektů. Vyhotovila jsem mj. perokresby léčivých rostlin Západní Sahary pro knihu Plantas Medicinales Saharaui či kreslené mapy ke knize Exploring The Upper Dulong River.    

.Nejraději mám volnou tvorbu, ale ráda také spolupracuji na zajímavých projektech. Ilustruji dětské knihy, leporela, spolupracuji s celou řadou firem zabývajících se výrobou bylinných produktů, vyhotovuji botanické ilustrace pro různé výrobky (například čaje, tinktury, nebo lihoviny). Přispívám také do odborných článků a časopisů a věnuji se výrobě autorských dárkových předmětů jako jsou pexesa, zrcátka, magnety, různé šperky aj. 

Řada obrázků vznikala společně s poetickými verši mého přítele Vojty Fajfra, u některých obrázků v Galerii je také najdete. Věřím, že vás potěší.  


Od roku 2018 se pravidelně účastním mezinárodních výstav botanického umění, zejména v Anglii a Jižní Koreji, a také v USA, Rusku nebo Austrálii. Botanické umění vidím jako romanci mezi vědou a uměním a věřím, že otevírá cestu k vnímání a objevování krásy květin, stejně jako k uvědomění si jejich důležitosti v životě člověka.   

Od roku 2019 jsem členkou Americké asociace botanických umělců a také Společnosti botanických umělců Anglie a Walesu. 

Většinu mých ilustrací je možné si zakoupit ve formě autorských tisků (limitované edice). Pořídit lze rovněž originály. Ilustrace nabízím také k licenčnímu využití. 

.